Industriálny štýl

Industriálny štýl

Industriálny štýl

Aj vy sa pýtate, či je možné zariadiť útulnú domácnosť v chladnom industriálnom štýle? Odpoveď je ÁNO. Hoci tento priemyselný štýl vznikol práve na neosobných miestách ako sú bývalé továrne a veľké sklady, industriálne prvky prenesené do domácnosti skombinované s vhodnými materiálmi dokážu vyvolať naozaj nezameniteľnú atmosféru. V takto zariadenom byte či dome sa budeme cítiť my aj naša návšteva jedinečne a do týchto priestorov sa budeme vždy radi vracať.

Najzákladnejším prvkom industriálneho štýlu sú surové materiály ako kov, drevo, betón, tehly. Čo sa týka kovu, tak prevažujú odtiene čiernej, mosadze, mede, chrómu ba dokonca prevedenie s nádychom hrdze. V prípade dreva sa jedná o masívne drevo v rôznych prírodných odtieňoch ideálne s nejakou patinou, ktorá by vyvolávala pocit dlhodobého používania.
V industriálnych priestoroch sú vítané odkryté kovové rúry vodoinštalácie, kúrenia a elektrické vedenie. Ak však máme nové priestory, nemusíme vysekávať múry, aby sme odhalili inštaláciu a odkryli tehly. Šikovnými riešeniami ako napríklad tehlové obklady alebo dekoračné omietky v podobe surového betónu docielime rovnaký efekt. Do takto upravenej miestnosti už len doplníme vhodný nábytok s industriálnymi prvkami a to všetko podčiarknete svojskými loftovými lampami.

Už žiadna stereotypná nuda. S loftovým nábytkom oživíme svoj interiér a zároveň ho obohatíme množstvom praktických prvkov. Sprvoti sa používali na zariadenie interiéru staré kúsky nábytku, osvetlenia a dekoračných prvkov, na ktorých bol viditeľný zub času. Pre nás, ktorí sme nezachovávali starý nábytok na povale, ponúkame nové kusy industriálneho nábytku.
Jedálňou zariadenou nábytkom z materiálov ako je drevo, kov či sklo rozhodne trafíme do čierneho. Do malých bytov odporúčame industriálnu jedálenskú zostavu TANGA, pre pohostenie viacerých hladných krkov odporúčame stôl ALMAR so stoličkami SALVA. Vyššie sedenie pri bare zase zabezpečia barové stoličky DROPP prípadne ENO. Jedálenskú časť osvetlíme vhodnými loftovými lampami z kolekcie LW s výrazným priemyselným vzhľadom.

Pocit útulnosti dodáva priestoru hlavne čalúnený nábytok a dekorácie v podobe vankúšikov a kobercov. Ako stvorená do obývacej izby zariadenej v industriálnom štýle je sedačka s kreslom KAMERON či trojsedák DEMMA, ku ktorému je možné zakúpiť dvojsedák i kreslo. Obe sedačky majú drevené bukové nožičky, ktoré spolu s čalúnením dokonale „prehrejú“ izbu. Ku sedačke odporúčame stojace kovové lampy LS. Pre osvetlenie celého obývacieho priestoru v jednotnom štýle ponúkame rodiny svietidiel pozostávajúce z lustrov, nástenných, stojacich či stolných lámp. Do loftu sa určite budú hodiť kolekcie svietidiel NEWTOWN, PRIDDY, VENCINO, VALSENO či PIASTRE s LED zdrojom v cene.

Samozrejme loftový priestor netvoria len surové materiály v nevýrazných farbách. K dispozícií je nábytok a dekorácie v rôznych farbách, s rôznymi nápismi či vlajkami. Priestor dokonalé oživí konferenčný stolík MAX s potlačou na skle imitujúcou farebné drevené laty či ďalšími zaujímavými motívmi. Ak je obývačka ladená skôr do svetlých odtieňov, tak do tejto miestnosti sú vhodné kovové konferenčné stolíky farbené na bielo s vrchnou doskou z MDF v odtieni dub.

I do pracovne môžeme aplikovať prvky priemyslu a to jednoduchým pracovným stolom so zabudovaným regálom DINE v podobnom štýle ponúkame i samostatné regále z kovu a dreva. Pracovnú plochu stola osvetlíme stolnou lampou BORGILLIO.

Industriál si môžeme preniesť i do spálne. Tu si zvolíme kovovú posteľ s drevenými prvkami BERGEN prípadne môžeme staviť na čalúnenú posteľ KAREN. Loftový vzhľad v spálni podporíme kovovými nočnými stolíkmi či toaletkou. Osvetlenie spálne by malo byť jednoduché a samozrejme s kovovými prvkami. Na nočný stolík položíme lampičku VALSENO a k nej ako hlavné spálňové svetlo luster z rovnakej kolekcie svietidiel.

Zaujímavé dekorácie si môžeme vytvoriť aj sami, stačí iba ísť na nákup napríklad do železiarstva či do bazára. Spojením rôznych rúrok, skrutiek môžeme vytvoriť originálny svietnik či poličku. Industriálnemu štýlu svedči experiment a spájanie rôznych technických a prírodných prvkov. Veríme, že sme Vás inšpirovali pri zariaďovaní svojho industriálneho hniezdočka.

Chcem dostávať aktuálnu ponuku mailom
Prihlásiť e-mail