Nábytok pre Vašu chatu

Nábytok pre Vašu chatu

Nový anglický štýl

Patríte medzi šťastlivcov, ktorí vlastnia nejakú víkdendovú usadlosť? Či už ide o chatu, zrub, chalúpku či napr. starý mlyn, každý si chce svoju nehnuteľnosť zariadiť tak aby nie len vyhovovala jeho potrebám ale aby vytvárala dokonalé prostredie pre únik od každodennej reality. Dokonalé prostredie pre relax a načerpanie nových síl.

Chalupa – je menšia stavba mimo mesta. Usadlosť, ku ktorej v minulosti obvykle patrili menšie polia alebo záhrada.

Každá chalupa má svoju vôňu, svoju atmosféru a tej je potrebné prispôsobiť i výber nábytu. Kým do jednej chalúpky je vhodné zabezpečiť zariadenie z vlastnej dielne zo starších nevyužitých nábytkov či antikvariátov, do druhej chalúpky by viac pasoval novší nábytok v určitom štýle. Medzi najobľúbenejšie patria provensálsky štýl, vidicky štýl, vintage štýl či štýl chalúpky z určitého časového obdobia – napr. z 80-tych rokov.

Každá chalúpka však potrebuje majiteľa, ktorý maximálnym spôsobom predĺži možný vek svojej nehnuteľnosti, a to správnou starostlivosťou. Úprava fasády, pravidelné ošetrovanie drevených stropov, podláh, trámov, no hlavne drevených nábytkov k starstlivosti o chatu určite patria. Starý neudržiavaný nábytok, však nie vždy dotvára atmosféru chatky, naopak niekedy na celkovom dojme chaty uberá. Preto sa netreba báť nahradiť ho novým nábytkom, kvalitným a vhodným presne do štýlu danej chatky. Pretože i tieto krásne opracované kúsky nábytkov sú v dnešnej dobe ľahko dostupné.

Vybraný nábytok z našej ponuky:

Chata – je charakterizovaná ako menšie obydlie z dreva určené k prechodnému pobytu v prírode, najmä o víkendoch alebo v dňoch pracovného voľna.

Pokiaľ milujete hrejivú atmosféru, ktorú vytvárajú drevené príbytky, určite máte predstavu o tom, aký nábytok a aké zariadenie do usadlostí pasuje. V minulosti boli drevené chaty využívané na pobyt v prírode za účelom turistiky, lovu zvery či vedeckého výskumu. Tomu bolo prispôsobené i zariadenie chaty. Malé drevené stoly, drevené stoličky, lavice... V dnešnej dobe tieto účely nevymyzli, no ľudia využívajú chaty najmä na rekreačné účely, a teda na prežitie aktívneho odpočinku či už turistikou, lyžovaním či letnými športami. Vzhľad chaty i jej zariadenie preto prešli určitým vývinom. Miesto jednoduchých chatiek sa čoraz väčšmi budujú drevené zruby, pri nábytkoch už dávno nejde iba o jeho účelnosť no najmä o dizajn, odolnosť voči mrazom, trvácnosť a ďalšie aspekty.

Vybraný nábytok z našej ponuky:

Či už vlastníte chalúpku, chatu, či zrub určite viete, že k celkovému dizajnu a pohode na tomto mieste prispievajú i iné prvky, napr. kamenné steny, vnútorné či vonkajšie krby, kožušinové koberčeky, kovové stojany na sviečky či iné doplnky ale i úprava vonkajšieho areálu nehnuteľnosti, záhradný nábytok a najmä osvetlenie. Vonkajšie záhradné osvetlenie ale i vnútorné lampy, lustre či iné svietidlá. Vhodne zvolené osvetlenie so správnym umiestnením dodajú každému príbytku tú pravú atmosféru, ktorú oceníte Vy sami, Vaša rodina i priatelia.

Chcem dostávať aktuálnu ponuku mailom
Prihlásiť e-mail