Keď vládne kov

Keď vládne kov

Keď vládne kov

Mohli by sme jednoducho povedať, že kovové materiály sú IN. Kov je materiál, ktorý môže mať akýkoľvek tvar, akúkoľvek farbu a môže mať veľké množstvo povrchových úprav. Preto dnes nájdeme kovové produkty od bielej, rôzne farebné odtiene, čiernu, chrómovú až po úmyselnú hrdzu. Toto všetko spôsobilo doslova novo dobu kovovú.

V nábytkárskom priemysle je kov tiež veľmi obľúbený materiál. Kovový nábytok upúta hneď na prvý pohľad, je to niečo, čo je iné, zaujímavé ba často až provokatívne. Nábytok z kovu je navyše, čo sa týka objemu, veľmi skromný oproti iným materiálom, ktoré pôsobia robustnejším dojmom. Preto je nábytok z kovových materiálov obzvlášť vhodný pre zariadenie menších priestorov.

Kovové spálne

Aj v takom citlivom prostredí ako je spálňa, môžeme aplikovať kovové materiály. Pri kovovej posteli sa nemusíme báť, že kov prinesie do spálne chlad a strohosť, práve naopak. Kovové postele môžu vniesť do spálne originálnosť a pocit vzrušenia, pri ktorom nám môže byť pekne horúco. Z farebného spektra tu prevláda čierna a biela, nájdeme niekoľko kúskov v striebornom či inom kovovom prevedení. Často je kov doplnený o drevené prvky, ktoré „zjemnia“ chladný dojem z postele. Z ponuky kovových postelí si vyberie naozaj každý. V ponuke nájdeme postele pre citlivé romantické duše. Sú to postele s kovovými ornamentmi často aj v kombinácii s masívnym drevom. V posteli z kovu a dreva PARIS budeme mávať tie najsladšie sny, obyčajná posteľ sa tak premení na romantické kráľovstvo. Do moderných spálni sú skôr vhodnejšie postele s jednoduchými rovnými líniami. Kovová manželská posteľ WENGA spĺňa kritéria modernej postele a dokonca poskytuje luxusnú plochu pre spanie 180x200 cm. Spálňa dosiahne dokonalý vzhľad, keď ku posteli umiestnime elegantné kovové nočné stolíky.
Kovové spálne

Kovové stoly a stoličky

Kov v jedálni nie je až taká novinka. Viacerí z nás poznajú klasické kovové stoly a stoličky v bistre či v lacnom pohostinstve. Doba kovová zasiahla aj miestnosť jedálne, preto sa tu môžeme tešiť z naozaj dizajnovo zaujímavými kúskami nábytku, ktoré nespravia hanbu ani v luxusných priestoroch. Pri kovových stoličkách a stoloch prevláda chrómové prevedenie, avšak svoje miesto si tu postupné nachádza aj kartáčovaná oceľ, biela, čierna či alumínium. Začnime pri neutrálnej bielej farbe. Jedálenský stôl TARENT s kovovým podstavcom je krásny moderný stôl so sofistikovaným prevedením, k takémuto stolu sa hodí takmer akákoľvek kovová stolička. Efektne tu pôsobia farebné stoličky z kovu HK-677, ktoré tak oživia celý priestor jedálne. Pre milovníkov rovných línií dávame do pozornosti kovový jedálenský stôl ROSAL. Kombinácia čierneho kovového podstavca a dosky z masívneho dubového dreva vytvorila dokonalý súlad použitých materiálov. K takémuto stolu potom jednoducho doladíme stoličky z čierneho kovu, prípadne stoličky z dubového dreva. Čierne kovové nožičky nechávajú vyniknúť dekoračným motívom na sklenej doske pri stoloch MAX. Do malých priestorov sa zase hodía jedálenské stoly s lesklými chrómovými nožičkami GD.082, ktoré majú sklenenú dosku až v 10 farebných odtieňoch. K stolu sa dokonale hodia kovové jedálenské stoličky VERME dostupné v rovnakých farbách. Jedálenské stoličky samozrejme nezaostávajú za stolmi. Kovový materiál je pri stoličkách použitý najmä pri nožičkách a podstavcoch, ktoré tak môžu nadobúdať rôzne tvary. V súčasnosti prevláda trend tzv. pohupovacích stoličiek, ktoré majú podstavec vytvarovaný do písmená U. Najnovšie majú kovové stoličky nožičky vychádzajúce zo stredu sedáka a pokračujú šikmo do strán.
Kovové stoly, Kovové stoličky

Kovová pracovňa

Kovové pracovné stoly odporúčame do malých pracovní. Sú to väčšinou jednoduché PC stoly, ktoré zaberú málo miesta. Písací stôl z kovu DINE má navyše v sebe zabudovaný aj regál, čím stôl poskytuje solídny úložný priestor. K stolu samozrejme doladíme vhodné kancelárske kreslo. Tu sa kov zväčša nachádza len na nosnom kríži, niekedy aj na podrúčkach. Sedenie na kovovom sedáku by bolo studené a hlavne veľmi nepohodlné, preto v našej ponuke nájdete len čalúnené kancelárske kresla :)
Dalšie kovové stoly

Samozrejme kovového nábytku je omnoho viac. Tu sme Vám dali len drobnú ochutnávku a inšpirácie pre zariadenie modernej domácnosti. Veríme, že sa Vám podarí vytvoriť originálny a dizajnovo zaujímavý interiér.

Chcem dostávať aktuálnu ponuku mailom
Prihlásiť e-mail