Farebné inšpirácie do spálne

Farebné inšpirácie do spálne

Farebné inšpirácie do spálne

Výber farieb do Vašej spálne je veľmi dôležitý. Farby v kombinácii s typom nábytku a použitými materiálmi vytvárajú pocit ktorý vo Vás zavládne vždy keď do izby vojdete. Zvolené farby by mali byť odrazom Vašej lásky k farbám v jasných tónoch s prevahou bielych či neutrálnych farieb. Tento základ následne dotvárajú farby zvolených nábytkov, obliečok, koberčekov, tapiet, ďalších doplnkov a dekorácií.

Ak chcete do svojej spálne preniesť upokojujúci pocit, potom je vhodné zvoliť chladné farby, ktoré v sebe nenesú emóciu, no vedia interiér dotvoriť veľmi vkusne a moderne. Medzi obľúbené trendy patrí napr. námornícka modrá farba v mnohých odtieňoch. Skvele sa dopĺňa so základnou bielou farbou. Stačí vybrať jemne pruhované tapety, či koberec, malé vankúšiky v kontrastnej námorníckej modrej farbe a prekryť nimi kypré biele vankúše a už len sledovať ako blízko Vás Vaša spálňa preniesla k pobrežiu mora a aký upokojujúci pocit v sebe pri myšlienke na pobrežie mora máte. Ak máte radi jemnejšie prvky, môžete použiť tapetu s prvkami čipky, hodvábne vankúše alebo inak experimentovať s tkaninami a textúrami.

Pokiaľ dbáte na organizáciu svojich vecí a poriadok v miestnosti, určite Vám odporúčame do návrhu spálne vložiť regály i nábytok s úložným priestorom na mieru. Prirozenosť izbe dodá nábytok z dreva alebo lacnejší s výzorom dreva, plstnatý koberec či prehoz na posteľ.

Ak patríte medzi výraznejšie typy osobnosti a tento fakt chcete odzrkadliť i vo svojej spálni, nebojte sa siahnuť po zlatých doplnkoch, textíliach či tapetách. Luxusné farby je vhodné kombinovať so vzormi a výnimočnými tvarmi, no v takomto návrhu spálne už drevo nemá svoje miesto. Do popredia vstupujú kovové nábytky v čiernych či kovových farbách, ktoré nebudú pôsobiť rušivo, no vhodným tvarovaním kovu dokážu nádherne precítene dotvoriť dizajn spálne. Dizajnový toaletný stolík so zrkadlom s povrchovou úpravou, prípadne textilným rámom s krištálikmy, atypická stolička, kožušina, záves so vzorom čipky, záves nad postel, výrazný krištáľový luster čokoľvek Vám je blízke.. Všetky atypické výnimočné prvky, ktoré na prvý pohľad k sebe vôbec nepasujú, môžu stvoriť nádherný výsledok. Vhodne zvolené osvetlenie vyšperkuje celý dizajn izby.

Farba je ten najjednoduchší a najefektívnejší spôsob, ako si vytvoriť náladu ihneď po vstupe do miestnosti vo Vašej domácnosti. Hrajte sa s kombináciami. Odvážne kombinácie vytvoria v spálni intenzívny pocit, žiadnu nudu! Správne farby Vás naplnia pocitom sebaistoty. Kombinácia viacerých tropických tónov zvýši pocit tepla a zlepší atmosféru každej chladnej spálne. Svetlé farby dodajú príjemný povznášajúci pocit, sýte farby nápaditosť, geometrické tvary s lemovaním a modernými materiálmi a povrchmi dotvoria celú kreatívnu schému izby.

Ak patríte medzi nadšencov moderných futuristických štýlov, hlavnými farbami Vašej spálne by mali byť biela, šedá a čierna farba. Vkročte do spálne, ktorá v sebe nesie tajomno nepoznaného. Spoznajte nový pocit z miesta s nadčasovými kúskami nábytku a netradičným podsvietením. Táto hra tvarov a svetiel Vás zaručene naplní novými výziami i pohľadmi na všetko tradičné vo Vašom živote. Je to pre Vás príliš? Zavrite si oči a zamyslite sa znovu!

Chcem dostávať aktuálnu ponuku mailom
Prihlásiť e-mail