Farebná eklektická jedáleň

Farebná eklektická jedáleň

Farebná eklektická jedáleň

Nie každý je nadšený šedou jedálňou zariadenou obyčajnou jedálenskou zostavou, osvetlenou jednoduchými svietidlami a ozdobenou jednou či dvomi dekoráciami. Domácnosť je odrazom vašej osobnosti, preto by ste aj jedáleň mali zariadiť vo svojom osobnom štýle. Jedáleň je miesto, kde môže dokonalé vyniknúť tzv. eklektický štýl. Eklektika vám umožní skombinovať rôzne ozdobné kúsky a kontrastné štýly, premení tak nudný priestor jedálne na miesto plné inšpirácie a farieb.

Ponúkame vám ukážky nádherných a energetických jedální, o ktorých by sme mohli povedať, že sú všetko len nie obyčajné a nezaujímavé. Temperamentné farby na tomto mieste sa ukazujú v celej svojej kráse. Predtým ako sa začnete s obavami zamýšľať nad tým, ako krikľavo by vyzerala vaša jedáleň, pozrite si tieto inšpirácie a už čoskoro sa budete chcieť pridať do tohto trendu. Dajte priestor zábave a veselým farbám.

Okázalý zástup kresiel!

Začneme jednoduchou cestou, ako priniesť do jedálne farby. Myšlienka farebných kresiel v jedálni je vhodná pre tých, ktorí preferujú šedú, bielu či béžovú farbu stien. Mohutné jedálenské kreslá oživia inak striedmu miestnosť a takýmto jednoduchým spôsobom oživia miestnosť bez toho, aby sme v nej robili nejaké zásadné zmeny (samozrejme, že výmena kresiel každé dva či tri roky môže byť drahá záležitosť).

Kúzlo farebnosti

Je pravda, že použitie viacerých farieb v rovnakej miestnosti nie je správna stratégia pre každého. Trvá to veľa času pre nájdete správnej rovnováhy medzi rôznymi odtieňmi. Ale eklektický štýl Vám umožní pracovať s kontrastmi, farebnými jasmi. Kombinovať tieto prvky nemusí byť až také náročné, stačí nájsť prvky, ktoré by ich spájali. Spoločný prvok spájajúci tieto rôznorodé štýly a farby môže byť napr. textúra, tvar či dokonca spoločná téma. Rovnaký prístup môžeme uplatniť pre širokú škálu ďalších štýlov.

Voľba dominantného odtieňa

Farebná jedáleň môže byť tiež vytvorená za použitia iba jednej farby a dvoch či troch rôznych tónov rovnakej farby. To dodá miestnosti viac monochromatický vzhľad, ale nepostráda jas či vzrušenie.

Vzrušujúce pozadie

Tapety sú určite najjednoduchším a najzábavnejším spôsobom ako priniesť do jedálne nielen farbu ale aj vzor. Odtlačky na stenu a zákazkové grafity sú o krok ďalej a dávajú jedálni niečo výnimočné a nenapodobiteľné. Farebné závesy a veselé koberce tiež môžu vytvoriť farebné prostredie bez nutnosti robenia generálnych úprav. Odvážne pozadie môžeme skombinovať s jedálenskou zostavou a vytvoriť si tak jedáleň prijateľnú k nášmu rozpočtu.

Čas pre jasné svetlo

A na záver ukončíme naše eklektické inšpirácie výberom osvetlenia do jedálne. Dávame tu prednosť závesným svietidlám a lustrom. Obzvlášť farebné závesné lampy môžu priniesť potrebnú energiu a unikátnosť do eklektickej jedálne.

Celý článok v angličtine si môžete prečítať tu

Chcem dostávať aktuálnu ponuku mailom
Prihlásiť e-mail