Domáca kancelária s tehlovými stenami

Domáca kancelária s tehlovými stenami

Domáca kancelária s tehlovými stenami

Ak je nejaká miernosť v modernom dome, ktorá sa za posledné obdobie vyvinula míľovými krokmi, tak je to bezpochyby domáca pracovňa. Dnešný majitelia domov uprednostnili priestrannú a štýlovú pracovňu pred veľkou formálnou jedálňou či dokonca herňou.

Je to pochopiteľné, pretože mnoho z nás si dnes berie domov čoraz viac práce ako to bývalo kedykoľvek predtým. Smart technológia i rýchle pripojenie cez wifi učinili, že svoju pracovňu už musí mať takmer každý. A dnes sa pozrieme ako môžeme povýšiť štýl domácej pracovne prostredníctvom odhalených tehlových múrov.

Domáca kancelária s tehlovou stenou je módna, ale zároveň má nádych tradičnej elegancie. Krásne, výrazné a neodolateľné, tu je výber najkrajších pracovní z celého sveta.

Vymaľované na bielo!

Aj napriek tomu, že tehlové steny vyzerajú dobre v niektorých izbách, mnoho z nás sa obáva, že tehly prinesú do miestnosti príliš veľa červenej. To by mohlo narušiť farebnú schému domácej pracovne ako aj neutrálne a uvoľnené prostredie s niečím omnoho odvážnejším. Jednoduchým riešením je vybielenie tehlovej steny, ktorá si takto zachová aj naďalej svoj rustikálny nádych a zároveň zabezpečí, aby stena dokonale ladila so zvyškom „bielej“ miestnosti. Vybielená tehlová stena je jedinečná v mnohých ohľadoch, jej prirodzené nedokonalosti vytvárajú špecifický architektonicky charakter.

Trendovosť a nadčasovosť

Je niekoľko rozdielnych štýlov, ktoré môžeme vyskúšať v našej domácej pracovni od moderných až po klasické tehlové pozadia. Hoci sa trendy neustále menia, tehlové steny sú stále obľúbené či už v menšom alebo väčšom rozsahu. Štýly ako industriál, vintage a eklektika celkom bežne pracujú s nádherným tehlovým pozadím. Odhliadnuc od množstva textúr, ktoré sú v ponuke, tehlová stena zaručí, že domáca pracovňa bude vyzerať úplne odlišne ako zvyšok domu.

Ak ste milovníci tehlových stien, tak určite si budete chcieť dopriať vo svojom domove aspoň jednu tehlovú stenu. Nie však každý z nás má možnosť odhodiť omietku a odhaliť tak použité tehly. Tehlové obklady sú skvelou alternatívou ako si môžeme jednoducho, rýchlo a lacno dopriať čaro tehiel. Môžeme začať jednoduchým výberom obkladu do svojej pracovne a ak sa nám to zapáči , potom si tehly preniesť aj do ďalších častí domu.

Pre malé priestory

Dizajnové malé domáce pracovne či dokonca malý pracovný kút v spálni je niečo, čo si vyžaduje množstvo zručností a nápadov pre chytré využitie dostupného priestoru. Kým normálne presadzujeme neutrálne pozadie, tehlové steny prekvapivo fungujú aj v týchto malých priestoroch. Základom je udržať farebnosť miestnosti na minime a zabezpečiť, aby tehly nevyzerali príliš výstredne. Nepokúšajme sa skombinovať dve alebo tri výrazne odlišné povrchové úpravy v malej kancelárií s tehlami a držme sa viac monochromatického vzhľadu.

Celý článok v angličtine je tu

Chcem dostávať aktuálnu ponuku mailom
Prihlásiť e-mail