Ako využiť roh?

Ako využiť roh?

Ako využiť roh?

Pri zariaďovaní interiéru premýšľame o každom jednom kúsočku. Hlavne v malých interiéroch je veľmi dôležité, aby sme využili ponúkaný priestor a nenechali ani centimeter bez svojho využitia.

My Vám dnes dáme zopár typov, ako využiť roh miestnosti a zariadiť ju čo najefektívnejšie. Roh izby je plnohodnotné miesto ako ostatné časti miestnosti. Má však svoje špecifiká, ktorým sa treba prispôsobovať.

Ideálne je, keď si už pri samotnom návrhu zariadenia miestnosti zapracujeme kút do riešenia. Potom by sa nám mohlo stať, že v rohu miestnosti vznikne atypický priestor, do ktorého len ťažko zoženieme vhodný kus nábytku. Rohový nábytok je vhodný pre zariadenie takmer každej miestnosti v domácnosti. Aké riešenia sú teda dostupné pre využitie rohovej časti miestnosti?

Rohové kuchyne

Veľmi vhodným miestom pre rohový nábytok je kuchyňa. Rohové kuchynské skrinky umožňujú naplno využiť celý ponúkaný priestor a vytvorí sa tak ďalší úložný priestor, ktorého v kuchyni nikdy nie je dosť. Kuchyne s rohovými skrinkami môžu mať tvar písmena L, U či dokonca G. Veľmi módne sú teraz kuchyne, ktoré majú tvar písmena vytvorený len s uložením spodných skriniek. Rohová kuchyňa tak pôsobí priestrannejšie a vzdušnejšie. Štandardne poznáme dva typy dolných rohových skriniek: DNP a DRP. Skrinka DNP má klasický obdĺžnikový tvar, avšak dvierka sa nachádzajú iba v jednej polovici, druhá polovica je umiestnená v rohu. Oproti tomu rohové skrinky DRP sú tvarované do písmena L a otvárajú sa dvomi dvierkami. Do oboch typov skriniek je možné dokúpiť kovové príslušenstvo, ktoré uľahčí vyberanie predmetov zo skriniek.
Rohové kuchyne sú k dispozícii ako typizované zostavy alebo je možné si vyskladať kuchyňu na mieru výberom samostatných skriniek.
Do malých jedální sú zase vhodné rohové lavice. Týmto jednoduchým spôsobom vytvoríme dostatok miest na sedenie, často aj s úložným priestorom umiestneným pod sedákom. Zaobstarať sa dajú samostatné lavice alebo kompletné rohové jedálenské sety, kde je v komplete rohová lavica a jedálenský stôl v rovnakom dizajne.
Rohové kuchyne

Rohový nábytok do obývačky

Čo sa týka tvrdého nábytku do obývačky, tak štandardne sa nepredávajú obývacie steny s rohovými skrinkami. Ak teda chceme mať rohové skrinky v obývačke, je dobré si zvoliť sektorový nábytok, ktorého súčasťou sú skrinky do rohu. Takýmto sektorovým nábytok je veľmi obľúbený sektor INDIE. Ku zaujímavej rohovej komode z tohto sektoru je navyše možné dokúpiť efektné LED osvetlenie.
Azda najväčší výber spomedzi rohového nábytku nájdeme v kategórií rohové sedačky. Tu je naozaj veľké množstvo krásnych sedačiek s menšími či väčšími rozmermi. Dominujú tu prevažne sedačky v tvare písmena L, ale taktiež sú tu zaradené aj sedačky v tvare písmena U. Rohové sedačky s ohľadom na priestor, ktorý zaberajú, poskytujú omnoho viac miest na sedenie, ako by sme dosiahli pri samostatných pohovkách a kreslách. Navyše rohové sedačky svojím tvarom poskytujú možnosť doplnenia viacerých praktických funkcií ako rozklad či úložný priestor. Zaujímavý spôsob využitia rohu môžeme docieliť pri systémovej sedačke EGO, kde môžeme do rohu vsadiť praktický konferenčný stolík a vytvoriť tak originálnu rohovú sedačku na mieru.
Rohový nábytok do obývačky

Rohové skrine

Množstvo úložného priestoru poskytujú rohové šatníkové skrine. Vo vnútri môže mať skriňa police, šatníkové tyče či dokonca kombináciu oboch. Skrine do rohu majú viacero podôb, sú vhodné nielen do spálne a detskej izby, ale i do predsiene či obývačky. Štandardná podoba skrine do rohu je v podobe tzv. päťuholníka čiže predná strana je skosená. Tieto skrine sú zväčša jednodverové a dvojdverové. Otvárajú sa do priestoru, ale tiež nájdeme rohové skrine z posuvnými dverami, takou je napríklad skriňa MALIA. Zaujímavý typ rohovej skrine je prevedenie ako šatník, do tejto skrine sa dá vôjsť. Nachádzajú sa tu vešiakové tyče, police, zrkadlo a ako bonus osvetlenie vnútorného priestoru v cene. Netradične vyzerajú skrine tvarované do písmena L, ktorých je v ponuke len niekoľko.
Rohové skrine

Rohové pracovné stoly a regále

Roh v miestnosti môžeme zariadiť aj rohovým pracovným stolom. Vybavenie rohových stolov môže byť samozrejme rôzne, od jednoduchých až po písacie stoly do rohu s úložným priestorom. Ďalšou alternatívou pre využitie rohu miestnosti sú rohové regále. Tieto nám ponúkajú plochu pre dodekorovanie celej miestnosti.
Rohové pracovné stoly

Ako sme mohli vidieť, je množstvo druhov rohového nábytku. Využitie celého priestoru miestnosti nie je až také náročné, ako by sa mohlo zdať. Preto veríme, že vo Vašom rohu nebude žiadna pavučina, ale radšej si tam umiestníte nejaký pekný kus nábytku.

Chcem dostávať aktuálnu ponuku mailom
Prihlásiť e-mail