Ako bývať lepšie

Ako bývať lepšie

Chcete vytvoriť útulný a moderný domov pre seba a svoju rodinu? Potom ste na správnom mieste.

Domov netvoria len strecha nad hlavou, ale najmä to, čo je vo vnútri. Máme pre vás niekoľko zaujímavých podnetov ako na to.

Začnite projektom

Nie len na stavbu domu je vhodné si urobiť projekt. I interiér môže byť veda. Najmä ak chcete mať naozaj zladený štýl a farby tak, aby výsledný dojem bol čo najlepší. Dnes už však nie je potrebné ísť vždy k architektovi. Pri dodržaní určitých zásad si krásny interiér navrhnete sami, len za pomocou papiera, ceruzky a zdravého rozumu.

Nie je nutné múry zakrývať nábytkom

Kedysi steny v bytoch neboli skoro ani vidieť. Panovalo presvedčenie, že na každej stene musí niečo byť. Dnes, našťastie, už prevláda trend vzdušnosti a priestoru, ktorý nediktuje dať nábytok všade kde je to možné, ale naopak, ponecháva možnosť vyniknúť farbám stien.

S tým súvisí výber vhodnej farby na stenu. Dávno sú preč časy, kedy múry museli byť biele, alebo len ľahko pastelové. Dnes sú moderné výrazné, živé farby, ktoré zdôraznia štýl nábytku a miestnosti. Obľúbená je možnosť namaľovať jednu stenu výraznejšie, tmavšie a ďalšie k nej ľahko dotónovať už vo svetlých farbách. Okrem klasických farieb existujú farby, ktorými možno vytvoriť veľmi efektívne mramorové efekty, perlete, lesky, štruktúrované povrchy stien a podobne. Tiež tapety sú opäť v móde. Najmä ako doplnok keď sa na jednu alebo len časť múru uplatňuje tapeta s výrazným vzorom a zvyšok sa opäť dotónuje farbou alebo menej výraznú tapetou. Môžeme odporučiť napríklad moderné tapety nemeckej firmy Rasch.

Zaujímavé a kreatívne je tiež využitie samolepiek na stenu. Jedná sa o veľké samolepky, napríklad v tvare kvetov, postav ľudí a podobne.

Nábytok a jeho variácie

„Krabicoidným“ obývacím stenám odzvonilo. S nástupom spoločnosti Black Red White, Wajnert, Szynaka, DigNet, Dolmar a ďalších, sa na trh dostali obývacie sektory, alebo ak chcete systémový nábytok. Ten umožňuje vybrať si najprv štýl nábytku z niekoľkých radov a až potom vyberať jednotlivé segmenty nábytku. Každá séria totiž vždy obsahuje desiatky komôd, skríň, políc, skriniek, postelí, stolíkov... Takže si vždy môžete poskladať zostavu podľa svojich predstáv a priestorových možností. A to, samozréjme, všetko v štýle nábytku ktorý Vám vyhovuje a budete sa v ňom cítiť naozaj doma.

Na sektorovom nábytku je najkrajšia jeho univerzálnosť. Dá sa z neho poskladať moderná obývačka, spálňa, pracovňa, detská izba aj jedáleň. Záleží len na Vašej predstavivosti a vkusu. Už sa nemusíte nechať vo výbere obmedzovať. Naša spoločnosť ponúka niekoľko desiatok rôznych sektorových radov od svetových výrobcov nábytku z Európy i zvyšku sveta. U každej série máte niekoľko vzorových fotografií zostáv nábytku, ktoré vám môžu poslúžiť ako inšpirácia, avšak vy si môžete z jednotlivých segmentov poskladať zostavu podľa vlastných predstáv.

Na sedačkách sa nemusí len sedieť

Dôležitým prvkom v každej domácnosti je sedacia súprava, alebo aspoň pohovka, či kreslá. Sú miestom odpočinku a pohodlia, kde sa stretáva celá rodina. Pri jej výbere musíte mať na mysli priestorové riešenie - teda či je vhodnejšia rohová sedačka, sedacia súprava, prípadne nejaké minimalistickej riešenia ako napríklad jednoduchá pohovka s kreslom. Ďalej je vhodné brať do úvahy kvalitu materiálu - a to ako poťah, tak aj konštrukcia. Je rozdiel mať sedák vyplnený iba PUR- penou, alebo kvalitnými bonellovými pružinami, či ešte kvalitnejšou viscoelastickou penou a vlnovcovými pružinami. Aj opierka môže byť vyplnená pre zvýšenie komfortu silikónom.

Z hľadiska funkčnosti je dobré zvážiť, či má byť sedačka rozkladacia. Ďalej, podľa toho či sa na nej bude spať len zriedka, alebo častejšie, je možné zvoliť z niekoľkých typov rozkladu. Od klasického "šuflíka" až po skladacie lôžko schované v útrobách sedačky ktoré je vybavené bukovými lamelami a oddeliteľným matracom.

Čo sa týka vzhľadu sedačky, najdôležitejšie je správny výber textílie látky ktorá by mala ladiť s nábytkom a múrmi. Väčšina výrobcov dnes ponúka širokú škálu poťahov k svojim sedačkám, takže je možné vybrať si z desiatok až stoviek látok. Nie inak tomu je u nami dodávaných sedačiek od výrobcov ako sú značkové sedačky Wajnert, Euro albo Stolar.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať výberu nábytku, ktorý budete používať denne. Máme na mysli kancelárske stoličky, jedálenské sety, matrace, rošty a ďalšie. Tu je dôležitejšie ako dizajn ich funkčnosť. Správny výber matraca a roštu bude mať veľký vplyv na to, ako dobre a zdravo sa vám bude spať. Podobne aj stoličky, na ktorých sedíte pri práci za počítačom, Vám buď pomôžu uchovať si zdravý chrbát, alebo vám ublížia. V tomto prípade možno len odporučiť nešetriť nešetriť a pozorne prečítať parametre ako je nosnosť, tuhosť, poťah a podobne. I značkoví výrobcovia ktorých ponúkame (Purtex, Tropico, Stima...) majú ekonomickú alebo exkluzívnu radu výrobkov.

Bytové doplnky

Tak ako ženu krášli šperk, krášli Váš byt vhodný výber bytových doplnkov. K nábytku je možné vhodne štýlovo a farebne dokombinovat rôzne vázy, misy, krabičky, svietniky, taniere, koše, lampy, sošky, obrazy a iné drobnosti. Tie potom vo finále vytvoria z bytu krásne, útulné miesto a zúročí tak Vašu snahu pri výbere nábytku.

Chcem dostávať aktuálnu ponuku mailom
Prihlásiť e-mail