10 vecí, ktoré je dobré vedieť o matracoch

10 vecí, ktoré je dobré vedieť o matracoch

Viete všetko potrebné o matracoch?

Mysleli ste si, že už viete všetko potrebné o matracoch? Po prečítaní tohto článku možno budete prekvapení, čo všetko ste ešte nevedeli.

Top 10 vecí, ktoré by ste nikdy nemali urobiť svojmu matracu:

 1. Stáť, skákať, alebo dokonca sedieť na matraci. Matrace sú tvorené z vrstiev peny, pružín, kokosových dosiek či latexu, vďaka ktorým sú pohodlné. Uvedomujeme si, že väčšina dospelých nestojí ani neskáče na svoje matrace, ale často to robia deti. A takmer všetci dospelí sedávajú v posteli alebo na okraji postele. To zatlačí vrstvy matraca do pružín, dôjde k poškodeniu vrstiev matraca a skráti sa tak jeho životnosť.
 2. Tiež ste už otočili jednostranný matrac na opačnú stranu a spali ste na ňom? Niektoré matrace nemajú možnosť otočenia alebo prevrátenia. Sú vyrobené tak aby s nimi zákazník mal menej práce a mohol pohodlne matrac využívať len na jednej strane. Otáčať matrac od hlavy k nohám je vhodne ale pokiaľ dôjde k prevráteniu matraca na spodnú stranu, matrac nebude správne podporovať stabilitu tela a Vy sa nevyspíte dobre. Matrac POKET nika 200x90
 3. Nechávate Váš matrac v rovnakej pozícii od prvého použitia? Mnoho výrobcov v dnešnej dobe vyrába matrace pre obojstranné použitie. Ak však chcete využívať len jednu stranu matraca, nebude to v poriadku. Otočte matrac pravidelne aspoň raz za mesiac aby sa prevzdušnil a minimalizovali sa tak odtlačky tela. Predĺži sa jeho životnosť i Váš dobrý pocit zo spánku.
 4. Mnohí ľudia považujú za zbytočné používanie podložiek alebo chráničov matraca. Tieto dve veci sú dôležitou poistkou, ktorá absorbuje vlhkosť a môže chrániť Váš matrac od získania zafarbenia. Matrac Fenix
 5. Nepoužívate plachty? To sa javí ako nie moc dobrý nápad, no mnoho ľudí to naozaj robí. Rovnako ako podložky a chrániče, aj plachty pomáhajú chrániť matrac. Obliečky a plachty by sa mali meniť 1x za týždeň a podložky a chrániče každé 2-4 týždne podľa potreby. Kým je posteľná bielizeň vyzlečená môžete využiť čas na odránenie voľných nečistôt a pracu z matraca.
 6. Nenechajte svoj matrac namočiť! Voda alebo akýkoľvek iný typ vlhkosti môžu poškodiť čalúnenie na matraci. Ak sa vlhkosť nesuší, môže sa stať útočiskom pre plesne a mikróby a sôsobiť Vám tak zdravotné problémy.
 7. Ako si môžete sami vyčistiť matrac? Určite existujú šetrné spôsoby no najlepšie je zavolať si firmu, ktorá sa profesionálne venuje čisteniu matracov a čalúnení. Budú dbať na to aby bol matrac vyčistený správe, škvrny odstránené alebo minimalizované a zároveň obmedzia zvytočnú vlhkosť, ktorá môže spôsobiť vážnejšie problémy.
 8. Ohýbanie alebo zkladanie matraca? Matrace sú často tvorené buď oceľovými pružinami ohraničenými penou alebo tvrdenými kokosovými vrstvami. Ich ohýbanie môže matrac nie len poškodiť ale dokonca až zničiť.
  Matrac MEBLIK PERFECT 90x200 Matrac MEBLIK PREMIUM 120x200
 9. Máte poškodený rošt postele no aj tak na nej spíte? Riadny nostný rám postele v spojení s kvalitným roštom pomôžu k rovnomernému rozloženiu váhy na Váš matrac. Pokiaľ Vám chýbajú latka na rošte alebo máte z iného dôvodu nerovnú plochu pod matracom, dochádza k preveseniu matraca, ktoré síce zvrchu necítite no po krátkej dobe ho môžete aj vidieť aj cítiť.
 10. Nepoužívate podložku na matrac? Viete o tom, že mnohí výrobcovia majú v reklamačných podmienkach uvedené, že ak reklamujete matrac, ktorý je zafarbený od farebných plachiet alebo od potu, tak si vyhradzujú právo odmietnuť záručné krytie? Najlepším spôsobom ako tejto situáci predísť je zaobstarať si chránič či podložku na matrac.
Chcem dostávať aktuálnu ponuku mailom
Prihlásiť e-mail