Magazín o bývaní

Chcete vytvoriť útulný a moderný domov pre seba a svoju rodinu? Potom ste na správnom mieste. Domov netvoria len strecha nad hlavou, ale najmä to, čo je vo vnútri. Máme pre vás niekoľko zaujímavých podnetov ako na to. Nie len na stavbu domu je vhodné si urobiť projekt. I interiér môže byť veda. Najmä ak chcete mať naozaj zladený štýl a farby tak, aby výsledný dojem bol čo najlepší.

Výber farieb do Vašej spálne je veľmi dôležitý. Farby v kombinácii s typom nábytku a použitými materiálmi vytvárajú pocit ktorý vo Vás zavládne vždy keď do izby vojdete. Zvolené farby by mali byť odrazom Vašej lásky k farbám v jasných tónoch s prevahou bielych či neutrálnych farieb. Tento základ následne dotvárajú farby zvolených nábytkov, obliečok, koberčekov, tapiet, ďalších doplnkov a dekorácií.

Hojdacie kreslo je špecifický tip kresla, ku ktorému sú zospodu pripojené dva zakrivené pásy. Vďaka nim je na kresle možné presúvať pri sedení svoju váhu pomocou predklonenia alebo pomocou zatlačenia nohami, čo spôsobí hojdanie.

Život v modernom byte už nie je len pre ľudí z šoubiznisu a módnych časopisov. Moderný nábytok je dnes všade a s trochou plánovania a kreativity budete mať možnosť nastajlovať si každý priestor s eleganciou, noblesou, štýlom a dizajnom.

Dizajn nábytku prechádza neustálou inováciou. Dokonalým príkladom je Terra! – kreslo z trávy, ktoré bolo úspešne financované na Kickstarter len pred krátkym časom. Terra! kreslo Vám pomôže zostať v kontakte s prírodou. To môže rásť vo Vašej záhrade a i keď je určené na sedenie, môže byť časťou Vášho kúska zeme.

Každý už zažil problém s aranžovaním nábytku vo svojom domove či práci v určitom momente v čase. Toto sa zvyčajne stáva ľuďom, ktorých domov či práca sú trochu obmedzené, no chcú si užiť s priateľmi.

Suzak je jedinečné kreslo vytvorené s myšlienkou, že stoličky a kreslá tak ako ich poznáme sa v priebehu času nevyvíjajú a neprispôsobujú sa životným štýlom, ktorými v dnešnej dobe žijeme. Preto sa vyvinulo toto jednoduché kreslo, ktoré sa dokáže ohnúť a prispôsobiť telu človeka, ktorý v ňom sedí, takže máte pocit akoby ste plávali.

Posteľ je kus nábytku, ktorý vo svojej histórii prešiel veľkými zmenami a vývojom. V dávnych dobách stačila ľuďom na spanie rovná plocha vystlaná prírodnými materiálmi ako bolo seno, palmové listy, kožušiny či iné. Postupom času si ľudia začali uvedomovať nástrahy vyplývajúce zo spania na zemi a kvôli vode, škodcom či chorobám začali svoje postele vytvárať na vyzdvihnutých plochách.

Zvažujete kúpu novej sedačky a svoju „vysnívanú“ ste si našli práve v internetovom obchode? Ako teda kúpiť sedačku, keď si ju nemôžem vyskúšať? V našom krátkom článku Vám poradíme ako na základe údajov v popise zistiť tuhosť sedačky, ktorá najviac ovplyvňuje komfort sedenia.

Relax v luxuse. Hojdačka nazvaná Swingrest je výnimočný kus nábytku navrhnutý architektom Danielom Pouzetom pre Dedon. Swingrest je v podstate visiaca pohovka určená pre zavesenie na terasu, verandu a samozrejme ju môžeme zavesiť i do interiéru. S jej elegantným dizajnom je Swingrest ideálna pre kľudné oddychovanie a relaxáciu.

Už sa neviete pomestiť do Vášho malého bytu? Pri každom prechádzaní po byte narazíte na nejaký nábytok a nemáte sa už ani kde hýbať? Malé domácnosti sú síce útulné svojimi rozmermi, avšak náročné pre zachovanie plnej funkčnosti a zároveň ponechania životného priestoru. Pozrite si naše smart riešenia a Váš malý priestor dokáže omnoho viac, ako ste si mysleli.

Pri zariaďovaní interiéru premýšľame o každom jednom kúsočku. Hlavne v malých interiéroch je veľmi dôležité, aby sme využili ponúkaný priestor a nenechali ani centimeter bez svojho využitia.

Poschodové postele sú o kombinácií priestoru na spanie, zábavy a úložného priestoru, ktorý pomôže maximálne využiť dostupný priestor. Izby zariadené poschodovými posteľami poskytujú množstvo výhod.

Dizajn nábytku nás nikdy neprestane udivovať. Fallen Furniture je spoločnosť z Anglicka, ktorá priniesla ďalší inovatívny dizajn zdanlivo obyčajného kusu nábytku ako je kreslo. A čo je tak výnimočné na kresle Boeing 737? Toto unikátne kreslo je totiž vyrobené z krytu motorov lietadiel typu Boeing 737.

Mohli by sme jednoducho povedať, že kovové materiály sú IN. Kov je materiál, ktorý môže mať akýkoľvek tvar, akúkoľvek farbu a môže mať veľké množstvo povrchových úprav. Preto dnes nájdeme kovové produkty od bielej, rôzne farebné odtiene, čiernu, chrómovú až po úmyselnú hrdzu. Toto všetko spôsobilo doslova novo dobu kovovú.

Ak je nejaká miernosť v modernom dome, ktorá sa za posledné obdobie vyvinula míľovými krokmi, tak je to bezpochyby domáca pracovňa. Dnešný majitelia domov uprednostnili priestrannú a štýlovú pracovňu pred veľkou formálnou jedálňou či dokonca herňou.

Pamätáte si túto klasickú stolnú lampičku? Teraz si ju predstavte v obrovských rozmeroch. Anglepoise vytvoril z týchto lampičiek Original 1227 gigantickú kolekciu. Táto kolekcia zahŕňa vonkajšie i vnútorné svietidlá.

Nie každý je nadšený šedou jedálňou zariadenou obyčajnou jedálenskou zostavou, osvetlenou jednoduchými svietidlami a ozdobenou jednou či dvomi dekoráciami. Domácnosť je odrazom vašej osobnosti, preto by ste aj jedáleň mali zariadiť vo svojom osobnom štýle. Jedáleň je miesto, kde môže dokonalé vyniknúť tzv. eklektický štýl. Eklektika vám umožní skombinovať rôzne ozdobné kúsky a kontrastné štýly, premení tak nudný priestor jedálne na miesto plné inšpirácie a farieb.

Aj vy sa pýtate, či je možné zariadiť útulnú domácnosť v chladnom industriálnom štýle? Odpoveď je ÁNO. Hoci tento priemyselný štýl vznikol práve na neosobných miestách ako sú bývalé továrne a veľké sklady, industriálne prvky prenesené do domácnosti skombinované s vhodnými materiálmi dokážu vyvolať naozaj nezameniteľnú atmosféru. V takto zariadenom byte či dome sa budeme cítiť my aj naša návšteva jedinečne a do týchto priestorov sa budeme vždy radi vracať.

Chcete vytvoriť útulný a moderný domov pre seba a svoju rodinu? Potom ste na správnom mieste. Domov netvoria len strecha nad hlavou, ale najmä to, čo je vo vnútri. Máme pre vás niekoľko zaujímavých podnetov ako na to.

Farby hrajú v našom živote veľmi dôležitú úlohu. Mimo čisto estetických dôvodov sú nezanedbateľné i ich psychologické účinky. Farby môžu zapríčiniť, že priestor pôsobí chladne a neosobne alebo naopak príjemne a teplo. Farba je dôležitým prvkom pre budúci vzhľad Vášho interiéru.

Farby hrajú v našom živote veľmi dôležitú úlohu. Mimo čisto estetických dôvodov sú nezanedbateľné i ich psychologické účinky. Farby môžu zapríčiniť, že priestor pôsobí chladne a neosobne alebo naopak príjemne a teplo. Farba je dôležitým prvkom pre budúci vzhľad Vášho interiéru.

Farby hrajú v našom živote veľmi dôležitú úlohu. Mimo čisto estetických dôvodov sú nezanedbateľné i ich psychologické účinky. Farby môžu zapríčiniť, že priestor pôsobí chladne a neosobne alebo naopak príjemne a teplo. Farba je dôležitým prvkom pre budúci vzhľad Vášho interiéru.

Chcem dostávať aktuálnu ponuku mailom
Prihlásiť e-mail